کین کورسو Cane Corso

کین کورسو Cane Corso

سگ کین کورسو

سگ کین کورسو , سگ کین کورسو قیمت , سگ کین کورسو عکس , سگ کین کورسو توله , سگ کین کورسو خرید , سگ کین کورسو دیوار , سگ کین کورسو در ایران , سگ کین کورسو یا پیت بول , سگ کین کورسو فروشی , سگ کین کورسو سفید ,

سگ کین کورسو , سگ کین کورسو قیمت , سگ کین کورسو عکس , سگ کین کورسو توله , سگ کین کورسو خرید , سگ کین کورسو دیوار , سگ کین کورسو در ایران , سگ کین کورسو یا پیت بول , سگ کین کورسو فروشی , سگ کین کورسو سفید ,

سگ کین کورسو قیمت , سگ کن کورسو قیمت , سگ کن کورسو قیمت توله , سگ نژاد کن کورسو قیمت , قیمت سگ کین کورسو در ایران , قیمت توله سگ کین کورسو , قیمت سگ کین کورسو نر ,

سگ کین کورسو عکس , سگ کن کورسو عکس , عکس توله سگ کین کورسو , عکس نژاد سگ کین کورسو , عکس سگ های کین کورسو ,

سگ کین کورسو توله , سگ کن کورسو توله , قیمت سگ کن کورسو توله , قیمت توله سگ کین کورسو , خرید توله سگ کین کورسو , فروش سگ کین کورسو توله , عکس توله سگ کین کورسو ,

سگ کین کورسو خرید , سگ کن کورسو خرید , سگ کین کورسو قیمت , سگ کن کورسو قیمت توله , خرید توله سگ کین کورسو , خرید سگ نژاد کین کورسو ,

سگ کین کورسو دیوار , قیمت سگ کن کورسو دیوار ,

سگ کین کورسو در ایران , قیمت سگ کین کورسو در ایران , قیمت سگ کن کورسو در ایران , قیمت توله سگ کن کورسو در ایران , سگ کن کورسو در ایران , فروش سگ کن کورسو در ایران , سگ کن کورسو ایران ,

سگ کین کورسو یا پیت بول

سگ کین کورسو فروشی , سگ کن کورسو فروشی , سگ کین کورسو فروش , توله سگ کن کورسو فروشی ,

سگ کین کورسو سفید , سگ کن کورسو سفید , عکس سگ کن کورسو سفید , قیمت سگ کن کورسو سفید

کین کورسو Cane Corso
تاریخچه سگ کین کورسو Cane Corso
کین کورسو Cane Corso

 

  • مهربان، باهوش و با هیبت

  • قد : بین 63 تا 70 سانتی متر در نرها و بین 60 تا 66 سانتی متر در ماده ها

  • وزن : بین 40 تا 54 کیلوگرم

  • طول عمر : 9 تا 12 سال

    • گروه : کاری

کین کورسو، سگی هوشمند، قابل آموزش و اصیل است که با توجه به قاطعیت و اعتماد به نفس خود، یک محافظ بی نظیر است. اصل و نسب کورسو به دوران روم باستان برمی گردد و تقریباً نام این نژاد از زبان لاتین و به معنای “سگ محافظ” گرفته شده است.

کورسو با داشتن قد تقریبا 71 سانتیمتر در سطح شانه و وزن اغلب بیش از 45 کیلوگرم، سر بزرگ، ظاهر هوشیار و عضلانی در زیر پوشش کوتاه و محکم خود، در یک نگاه، موجودات دیگر را مرعوب می کند. ظاهر مرعوب کنندۀ آنها اولین خط دفاعی آنها در برابر متجاوزان است. همانطور که یکی از نویسندگان گفته است، ” دست کم گرفتن حریف و اعتماد به نفس، یعنی همان رفتاری که شما از یک محافظ حرفه ای انتظار دارید، علامت تجاری این نژاد است.” کورسوها، باهوش، وفادار، مشتاق تشویق، همه کاره و به شدت به صاحبان خود وفادار هستند، در عین حال آنها، قاطع و بااراده هستند، اما ممکن است در نهایت دارای صاحبان بی اطلاعی شوند. مانند هر سگ نگهبان بزرگ دیگر، پرورش مسئولانه و معاشرت زودهنگام با مردم و سگهای دیگر، امری حیاتی است.

ظاهر عمومی سگ کین کورسو

سگ مولوسوس نژاد ایتالیایی باستان با اندازۀ متوسط و بزرگ، محکم و دارای اسکلت قوی است. این نژاد عضلانی و ورزشی، با سهولت و ظرافت قابل توجهی حرکت می کند. این نژاد همیشه یک سگ نگهبان املاک و شکارچی شکارهای سختی مانند گراز وحشی بوده است.

تاریخچه سگ کین کورسو

کین کورسو ( KAH-neh-KOR-soh که جمع آن Cani Corsi است) متعلق به زیر مجموعه ای از نژادهای کاری است که سگهای مولوسوس یا مولوسر نامیده می شوند و از نام قبیلۀ مولوسی (Molossi) یونان باستان گرفته شده است که گمان می رود سگهای نگهبان بزرگ و درشت هیکل از نوع ماستیف پرورش می داده اند. در اوج قدرت امپراتوری روم، لشکرهایی که جزایر یونان را تحت سلطه و اشغال خود درآوردند، مولوسرها را به ایتالیا آوردند و آنها را با نژادهای بومی ایتالیا آمیزش دادند.

 

فرزندان حاصل شده از این آمیزش ها اجداد کورسو مدرن هستند و خویشاوندان بزرگتر آنها، ماستیف ناپلی هستند. از کورسوهای اصلی به عنوان سگهای فاتح استفاده می شد که راه راه خود را از میان دشمن باز می کردند، سگهای بی باکی که سطلهای روغن شعله ور را که به پشت آنها بسته شده بود به میان صفوف دشمن می بردند. فرض بر این است که این کورسوهای اولیه، سگ های بزرگتر و سنگین تری نسبت به نسخۀ زیبا و امروزی آنها هستند که با لطافت گربه ای حرکت می کند.

با انحلال امپراتوری غربی در قرن پنجم، لژیونهای ایتالیا و سگهایشان بیکار ماندند. بدین ترتیب، کورسوها با مشاغل غیرنظامی مانند شکار گراز وحشی، کشاورزی، دامداری و معروف ترین موارد، محافظت از مزارع و خانه های مرغداری، سازگار شدند. برای قرن ها، کورسو به منظره ای آشنا در مزارع و مراتع حومه ایتالیا تبدیل شد. اما تاثیرات تهاجم مداوم به شبه جزیره ایتالیا و سیسیل، تحولات اقتصادی و سیاسی و کشاورزی مکانیزه، شرایطی را ایجاد کرد تا جمعیت کورسوها به تعداد بسیار ناچیزی کاهش یابد. در اواسط قرن بیستم، این نژاد تقریبا منقرض شده بود.

با این حال، نمونه هایی از آنها در کشور ایتالیا زنده ماندند. در دهه 1970، گروهی از علاقه مندان ایتالیایی برای احیای نژادهای سگ اجداد روستایی خود، دور هم جمع شدند. انجمن “آموراتی کین کورسو” (جامعه دوستداران کین کورسو) در سال 1983 تشکیل شد و در دهه بعد، کورسو در نمایشگاه های سگ های اروپایی به نمایش گذاشته شد. اولین واردات کورسو به آمریکا در سال 1988 انجام شد و در سال 2010 این نژاد توسط AKC به رسمیت شناخته شد.

تغذیه سگ کاوالیر کین کورسو

کین کورسو باید با غذای سگ دارای کیفیت بالا، خواه بصورت تجاری و یا در منزل، با نظارت و تأیید دامپزشکتان تهیه شده باشد تغذیه شود. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا سالخورده) باشد. 

برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین میزان کالری و وزن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خوراکی های تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما دادن مقدار زیادی از آنها می تواند باعث چاقی شود. 

در مورد اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدامیک مضر هستند، بیشتر بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگتان نگرانی دارید با دامپزشک خود مشورت کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس کین کورسو باشد.

آراستن سگ کین کورسو

پوشش کین کورسو کوتاه اما دو لایه است. زیرپوشش، که بسته به آب و هوای محل زندگی سگ متفاوت است، در طول سال، به ویژه در فصل بهار، ریزش دارد. برس کشیدن هفتگی – در دوران ریزش، هر روز – با برس متوسط، دستکش یا ابزار مناسب، موهای مرده را قبل از ریخته شدن روی مبلمان و سطح خانه، جمع می کند و به پاک شدن و رشد موهای جدید کمک می کند. 

مانند همه نژادها، ناخن های کورسو نیز باید بطور مرتب کوتاه شوند، زیرا ناخن های بیش از حد بلند می تواند برای سگتان دردناک باشد و باعث مشکل در راه رفتن و دویدن شود.

تمرین سگ کین کورسو

کین کورسوها به ورزش جدی نیاز دارند. یک پیاده روی سریع – یا بهتر بگوییم، دویدن – حداقل یک و نیم کیلومتر در صبح و تکرار آن در بعداظهر، سلامتی و توان عضلانی آنها را حفظ می کند. 

آنها در پیاده روی های طولانی، صحرانوردی یا دوچرخه سواری، همراهان خوبی هستند. کین کورسو برای کار پرورش یافته است و هنگامی که کاری برای انجام دادن داشته باشد خوشبخت ترین است. 

کورسو به تحریک روحی و جسمی احتیاج دارد، در غیر این صورت رفتار نامطلوبی نشان می دهد. بسیاری از کین کورسوها در مسابقات چالاکی، اطاعت پذیری، غواصی، تمرینهای محافظت و ردیابی، رقیبان خوبی هستند.

آموزش سگ کین کورسو

کلاسهای اجتماعی شدن و آموزشهای اولیۀ توله سگی برای همه سگها توصیه می شود، اما برای نژادی به بزرگی و قدرت کین کورسو، این موارد ضروری است. بسیاری کین کورسوها می توانند سگهای غالب و محافظ باشند.

 آموزش های اجتماعی شدن به شما اطمینان می دهد که آنها به بزرگسالانی کاملاً منظم و خوش اخلاق تبدیل می شوند. آموزش اطاعت پذیری، آنها را از رئیس شدن در خانه باز می دارد.

 کین کورسوها باهوش و مشتاق لذت و تشویق هستند، بنابراین آموزش آنها معمولاً آسان است. کین کورسوها علیرغم ظاهر آنها، کاملا عاطفی هستند و به عشق و پاداش، بسیار بهتر از اصلاحات یا روشهای آموزش خشن پاسخ می دهد.

سلامت سگ کین کورسو

کین کورسوها به طور کلی سگ های سالمی هستند و پرورش دهندگان مسئول، نمونه های تولید مثل خود را از نظر داشتن مشکلات سلامتی مانند دیسپلازی مفصل ران، صرع ایدیوپاتیک، مانج دمودکس و ناهنجاری های مربوط به پلک، غربالگری می کنند.

 دارندگان کین کورسو باید یاد بگیرند که به چه علائمی توجه داشته باشند و در صورت بروز این علائم، چه کاری باید انجام دهند. مانند تمام نژادها، گوشهای کین کورسو نیز باید به طور منظم از نظر عفونت بررسی شوند و دندان ها نیز باید بطور مرتب با استفاده از خمیر دندان مخصوص سگ ها مسواک زده شوند.

 

 

تست های بهداشتی توصیه شده :

  • ارزیابی لگن
  • ارزیابی کشکک زانو 
  • معاینه قلب

آیا میدانستید؟!

کاوالیر در یکی از سریال های محبوب HBO ، به عنوان سگ شارلوت یورک حضور داشت.

کین کورسو یک “مولوسی” ایتالیای باستان است.

این نژاد در کارهای هنری از جمله توسط بارتولومئو پینلی، نمایش داده شده است.

کشور مبدا این نژاد ایتالیا می باشد

تاریخچه سگ کین کورسو Cane Corso