کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , واگذاری سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قيمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , مشخصات سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , واگذاری سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قيمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , مشخصات سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

واگذاری سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در ایران , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قيمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در ایران , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

قيمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در ایران , خرید سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

مشخصات سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در ایران , قیمت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , فروش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت سگ های کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل در اصفهان ,

قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل , قیمت توله سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل ,

قیمت سگ نژاد کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل Cavalier King Charles Spaniel
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل
کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

 

  • مهربان، ملایم و بخشنده

  • قد : بین 30 تا 33 سانتی متر

  • وزن : بین 6 تا 8 کیلوگرم

  • طول عمر : 12 تا 15 سال

  • گروه : عروسکی

نام “کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل”، ارتباط این نژاد را با تاریخ انگلیس نشان می دهد. کاوالیرها بهترین ترکیب از دو دنیای متفاوت هستند، توجه ملایم یک نژاد عروسکی و ورزشکاری یک اسپانیل ورزشی.

زیبایی همه جانبه، لطافت سلطنتی و حتی خلق و خوی این نژاد، کاوالیر را به عنوان یکی از اشراف دنیای سگ ها مطرح می کند. یک اسپانیل عروسکی بلندتر از 33 سانتیمتر نیست، کاوالیر با چهرۀ خود، توجه شما را به خود جلب می کند: ظاهری شیرین، ملایم و جذب کننده که از چشمان گرد و درشت آنها ناشی می شود یک علامت مشخصۀ این نژاد است. 

مورد دیگر، پوشش ابریشمی و پر رنگ کاوالیر است که می تواند یکی از چهار نوع متمایز را شامل شود. کاوالیرها ممکن است اشرافی باشند، اما آنها با خوشحالی برای یک سرگرمی در حیاط یا تعقیب سنجابها، از اسب بلند سلطنتی خود پایین می آیند. همچنین آنها با کودکان و سگهای دیگر به خوبی کنار می آیند.

 کاوالیرها می توانند خود را با صاحبان فعال و اعضای خانه سازگار کنند و بسته به سبک زندگی صاحبشان، می توانند ورزشکارانی خوشحال یا سگ های کم تحرک و آرام باشند.

ظاهر عمومی سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یک سگ عروسکی فعال، برازنده و متعادل است و بسیار آزادانه عمل می کند. این نژاد شخصیتی نترس و ورزشی و در عین حال ملایم و با محبت دارد. این همان خلق و خوی دوستانه است که همراه با ظرافت واقعی و ظاهر سلطنتی، به آنها اهمیت ویژه ای در میان سایر نژادها می دهد. ظاهر طبیعی بدون اصلاح یا تغییرات مصنوعی برای این نژاد ضروری است.

تاریخچه سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

اسپانیل عروسکی حداقل از دوران رنسانس با اشراف اروپا همراه بوده است. دو پادشاه انگلیس در قرن هفدهم، پادشاه بیمار چارلز اول و پسرش چارلز دوم، به طور خاص به گونه های سیاه و قهوه ای مایل به زرد اسپانیل عروسکی علاقه مند بودند که در نهایت به افتخار چارلز دوم نامگذاری شدند. طبق نظر ساموئل پپیس، پژوهشگر دوران رنسانس، به نظر می رسید كه چارلز دوم بیش از آنكه حاكم انگلیس باشد، به فکر پرورش اسپانیل بوده است.

اسپانیل عروسکی تا اوایل قرن نوزدهم مورد علاقۀ خاص بزرگان اشراف انگلیس بود. از جمله خانواده های اشرافی سطح بالا در این دوران، خانواده مارلبرو بود که در کاخ بلنهایم یک نژاد قرمز و سفید را پرورش دادند. در قرنهای بعد، در عصر ویکتوریا، این نژاد با نژادهای عروسکی آسیایی، احتمالاً پاگ و جاپانیز چاین، آمیزش داده شد و در نهایت به همان چیزی تبدیل شد که امروزه در آمریکا به آن عروسکی انگلیسی (یا در انگلستان، کینگ چارلز اسپانیل) می گویند.

اسپانیل عروسکی جدید دارای جمجمه ای گنبدی شکل و صورت صاف تر از نمونه های زمان چارلز است. طولی نکشید که این گونه غالب شد و گونۀ عروسکی سنتی دوران رنسانس تقریباً منقرض گردید – اما فراموش نشد-

علاقه مندان به این نژاد در دهه 1920 فکر می کردند که آیا هنوز اسپانیل عروسکی از گونۀ قدیمی که در پرتره های گذشتگان در سالن های باشکوه عمارت های انگلیس جاودانه مانده است، وجود دارد یا خیر؟ یک فرد ثروتمند آمریکایی به نام رازول الدریج یک جایزۀ نقدی برای پرورش دهندگان بریتانیایی که بتوانند “بلینهایم اسپانیل از نوع دنیای قدیم” را تولید کنند در نظر گرفت. جذابیت جایزه، پرورش دهندگان را به احیای گونۀ قدیمی سوق داد. این سگها، کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل نام گرفتند. (نام کاوالیر اشاره به حزبی سلطنت طلب است که در طول جنگ داخلی که به نفع سر چارلز اول تمام شد، از استوارتز حمایت کرد)

این نژاد به دلیل چهار الگوی رنگی متمایز، که هر کدام در زمان های مختلف، با یک خانوادۀ اصیل خاص همراه بودند، مورد توجه است: بلنهایم (علامت های شاه بلوطی روی زمینۀ سفید)، سه رنگ (علامت های سیاه روی زمینۀ سفید)، سیاه و “قهوهای مایل به زرد” (سیاه و سفید با علائم برنزه)، و قرمز یاقوتی (قرمز پر رنگ)

تغذیه سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر باید با غذای سگ با کیفیت بالا و متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا مسن) تغذیه شود. بعضی از کاوالیرها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین میزان کالری دریافتی و میزان وزن سگتان را تحت نظر داشته باشید. اگر می خواهید به سگ خود خوراکیهای تشویقی بدهید، این کار را با اعتدال انجام دهید. 

خوراکیهای تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفاده از مقدار زیادی از آنها می تواند باعث چاقی شود. به خصوص از دادن استخوانهای پخته شده و غذاهای دارای چربی زیاد، پس مانده های سفره، تا حد ممکن اجتناب کنید. در مورد اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر است و کدام یک می تواند مضر باشد، بیشتر بیاموزید.

 اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگتان نگرانی دارید، این موارد را با دامپزشک خود در میان بگذارید.

 

آراستن سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

پوشش براق و ابریشمی کاوالیر به مقداری توجه بیشتر با برس کشیدن منظم و استحمام گاهگاهی نیاز دارد تا او را در شرایط زیبایی مناسب حفظ کند. برس کشیدن نه تنها به براق ماندن و درهم نرفتن پوشش کمک می کند بلکه به عنوان یک ماساژ برای تمام بدن که سگها معمولا از آن لذت می برند، می تواند مفید باشد.

 جلسات انجام نظافت، پیوند بین صاحب سگ و سگ را بهبود می بخشد و فرصتی برای بازرسی از کل بدن سگ از نظر وجود هرگونه جوشهای غیرمعمول یا سایر مشکلات، فراهم می کند. 

گوش ها باید به صورت هفتگی از نظر عفونت بررسی شوند و ناخن ها باید حداقل یک بار در ماه کوتاه شوند، زیرا ناخن های بیش از حد بلند می توانند باعث درد و مشکلات ساختاری شوند.

تمرین سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

اگرچه کاوالیر به عنوان یک سگ دامدار دوست داشتنی مورد پرورش قرار گرفت، اما این سگ از نژاد سگ های ورزشی است و از ورزش و فعالیت های متوسط در فضای باز لذت می برد. او با خوشحالی با صاحب خود به پیاده روی می رود و همچنین در بسیاری از ورزش های مرتبط با سگها، عملکرد خوبی دارد، در عین حال، او از اینکه تمام روز روی مبل بماند نیز لذت می برد. 

کاوالیرها را نباید بدون مهار گذاشت زیرا غرایز بویایی و شکار را حفظ می کنند و اگر بوی جالبی برای پیگیری و یا موجودی برای تعقیب پیدا کنند ممکن است به فرمان شما توجهی نشان ندهند. حیاط دارای حصار برای نگهداری از آنها توصیه می شود.

آموزش سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

کاوالیر، نژادی شیرین، ملایم و دوست داشتنی است و بسیار مشتاق است تا صاحب خود را خشنود کند. آنها با غریبه ها و سایر حیوانات دوست هستند و می توانند در مورد کودکان نیز بسیار خوب عمل کنند. آنها باهوش هستند و به راحتی آموزش می بینند و در بسیاری از ورزش های مرتبط با سگها مانند اطاعت پذیری، رالی و چابکی بسیار عالی هستند. 

همچنین آنها با طبیعت شیرین خود، سگهای درمانی خارق العاده ای نیز هستند. 

مانند همه نژادها، کلاسهای اجتماعی شدن و آموزش اولیه در دوران توله سگی می تواند یک کاوالیر جوان کمک کند تا رفتارهای مناسب را بیاموزد و با طیف گسترده ای از افراد و موقعیت ها راحت باشد.

سلامت سگ کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل

چندین مشکل سلامتی وجود دارد که کاوالیرها مستعد ابتلا به آنها هستند. این مشکلات شامل مواردی مانند بیماریهای چشمی (از جمله مشکلات شبکیه و آب مروارید)، دررفتگی کشکک زانو، دیسپلازی مفصل ران، عفونت گوش میانی، بیماری قلبی دریچه میترال و یک بیماری عصبی به نام سیرنگومیلیا است. 

کاوالیرها را می توان برای همه این شرایط غربالگری کرد و بیشتر آنها به راحتی تا سنین پیری زندگی می کنند. صاحبان این سگها باید هرگونه مشکلات سلامتی بالقوه را با پرورش دهندۀ سگ خود در میان بگذارند. یک پرورش دهندۀ مسئول تمام نمونه های بالقوه برای تولید مثل را از نظر سلامتی آزمایش می کند.

 

تست های بهداشتی توصیه شده :

  • ارزیابی لگن
  • ارزیابی کشکک زانو 
  • ارزیابی جشم پزشکی
  • معاینه قلب

 

آیا میدانستید؟!

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل یکصد و چهاردهمین نژاد AKC است.

کاوالیر در یکی از سریال های محبوب HBO ، به عنوان سگ شارلوت یورک حضور داشت.

هنگامی که خانه استوارت سقوط کرد، در ارتباط بودن با سگهای شاه چارلز به مسئولیت سیاسی تبدیل شد (تودورها به سگهای پاگ علاقه داشتند) و نژاد کاوالیر بسیار نادر شد.

کاوالیر کینگ چارلز اسپانیل