ژرمن اشپیتز German Spitz

ژرمن اشپیتز German Spitz

ژرمن اشپیتز
ژرمن اشپیتز
ژرمن اشپیتز

 

  • مهربان ، سرزنده و فداکار

  • قد : بین 30 تا 38 سانتی متر 

  • وزن : بین 11 تا 18 کیلوگرم

  • طول عمر : 12 تا 15 سال

  • گروه : بنیاد خدمات نژادی(FSS)

ژرمن اشپیتز، سگی همیشه هشیار و سرزنده است و نسبت به صاحب خود فوق العاده فداکار است. او بسیار آموزش پذیر است و به آسانی تربیت می شود. بی اعتمادی او به غریبه ها و فقدان غریزه شکار، او را به یک نگهبان ایده آل برای خانه ها تبدیل کرده است. بی تفاوتی به آب و هوا، پایداری و طول عمر، برجسته ترین ویژگی های این نژاد محسوب می شوند.

نژادهای اشپیتز مانند ژرمن اشپیتز به واسطۀ داشتن پوشش های زیبا که به کمک زیرپوشش متراکم خود، حالت ایستاده دارد، بسیار جذاب هستند. بطور خاص، یقۀ یال-مانند آنها در اطراف گردن که “راف” نامیده می شود و دم “قلم مویی” آنها که با جسارت بر روی پشت خود قرار می دهند، چشمگیرتر هستند. سر روباه-مانند، چشمان هوشیار و گوشهای کوچک و نوک تیز و نزدیک به هم، به ژرمن اشپیتز، ظاهری منحصر به فرد می بخشد. پوشش آنها در رنگ های مختلفی از جمله سفید، سیاه، کرمی، طلایی، “مشکی و برنزه”، سموری و “قهوه ای شکلاتی” وجود دارد. 

ژرمن اشپیتز، گرچه به راحتی قابل آموزش است، اما این نژاد سرزنده و باهوش، همچنین می تواند یک رگۀ مستقل نیز داشته باشد. ژرمن اشپیتز اگر به درستی آموزش ببیند (به طوری که خیلی پر سر و صدا نباشد) و به خوبی اجتماعی شود، از درهم آمیختن با سایر افراد و سگ ها خوشحال خواهد شد.

تاریخچه سگ ژرمن اشپیتز

ژرمن اشپیتز یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ و قدیمی ترین نژاد از اروپای مرکزی است.

ابتدا لازم به ذکر است که FCI، ژرمن اشپیتز را در خانوادۀ یکسان با پومرنین/اشپیتز عروسکی (کوچکترین نوع) و کیسهوند/ولف اشپیتز (بزرگترین نوع) قرار داده است و سه اندازه برای آنها در نظر گرفته است (غول پیکر، متوسط ​​و مینیاتوری) که ژرمن اشپیتز در وسط قرار می گیرد. بنابراین، تاریخچۀ ژرمن اشپیتز با این دو نژاد دیگر در هم آمیخته است.

اولین اشاره در مورد اشپیتز را می توان در سال 1450 یافت، زمانی که “کنت ابرهارد زو ساین” از آلمان اظهار داشت که این سگ مدافع شجاعی برای خانه ها و مزارع است. استان پومرانیا، منطقه ای تاریخی در سواحل جنوبی بالتیک، بین آلمان امروزی و لهستان است که محل زندگی بسیاری از اعضای اولیه این نژاد بوده است، از این رو نام اولیۀ آنها پامرانین است.

آنچه که اشپیتز کوچک از نظر جثه ندارد، با هوشیاری و صدا جبران می کند. تاجران و ماهیگیران، این سگها را به عنوان مراقب کالاهای خود، سوار بر قایق هایشان می کردند. در مزارع، شنوایی تیز اشپیتز برای هشدارهای اولیه در مورد متجاوزان مورد استفاده قرار می گرفت. آنها روی هر بلندی می نشستند و با دیدن اولین نشانه از هر چیز عجیب و بیگانه، از پارس بلند خود به عنوان هشدار استفاده می کردند. در آلمان، گاهی آنها را “میسبلر”، به معنی “پارس کنندۀ روی تپه” می نامیدند.

اشپیتز که در اصل یک سگ دهقانی بود، نزد خانواده های سلطنتی و طبقه بالای انگلیس نیز محبوبیت پیدا کرد. در قرن هجدهم وقتی جورج اول بر تخت سلطنت نشست، طبیعتاً او و همسر آلمانی اش، بازدیدکنندگان آلمانی زیادی در دربار خود داشتند و آنها سگهای اشپیتز خود را به همراه می آوردند. ملکه شارلوت، همسر جورج سوم و ملکه ویکتوریا نیز در زمان خود از طرفداران جدی این نژاد بودند.

در آغاز جنگ جهانی اول، کاهش سریعی در تعداد سگهای این نژاد مشاهده شد و تنها در سال 1975 بود که چندین “کیزهاند” از هلند وارد کشور شد و برای پومرانین های بزرگتر پرورش یافت و این نژاد، بازگشت دوباره ای داشت.

تغذیه سگ ژرمن اشپیتز

شما باید برای ژرمن اشپیتز خود فرمولی در نظر بگیرید تا نیازهای گوارشی منحصر به فرد او را در طول مراحل مختلف زندگی او تأمین کند. بسیاری از شرکتهای تولید غذای سگ فرمولهای “مخصوص نژاد” برای نژادهای کوچک، متوسط​​، بزرگ و فوق بزرگ، ارائه می دهند. ژرمن اشپیتز نژادی کوچک است.

آنچه شما با آن سگ خود را تغذیه می کنید یک انتخاب فردی است، اما همکاری با دامپزشک و/ یا پرورش دهنده، بهترین روش برای تعیین تعداد وعده های غذایی در دوران توله سگی و بهترین رژیم غذایی برای بزرگسالی و افزایش طول عمر او خواهد بود. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس سگتان قرار داشته باشد.

آراستن سگ ژرمن اشپیتز

ژرمن اشپیتز یک پوشش دولایۀ گسترده دارد که هر سال دو بار می ریزد. در طول این زمان ها، در مدت حدود 2 تا 3 هفته، کل زیر لایه ریخته می شود. برس کشیدن روزانه برای از بین بردن بقایای پوشش قبلی لازم است هر چند موهای او ناگزیر در لباس، مبلمان و کف خانۀ شما وجود خواهد داشت. 

خبر خوب این است که ریزش موی او در بقیه سال بسیار کم است. یک برس کشیدن سریع هر دو روز یکبار و یک بار در هفته نظافت کامل برای جلوگیری از درهم رفتگی و گره خوردگی موها کافی است. موهای این نژاد هرگز نباید کاملاً کوتاه شود، زیرا با این کار شما خاصیت عایق بودن پوشش او را از بین خواهید برد. همچنین این نژاد نیازی به حمام مداوم ندارد. گل و لای قرار گرفته بر روی پوشش در صورتی که اجازه خشک شدن به آن بدهید، براحتی بوسیلۀ برس از پوشش برداشته می شود.

تمرین سگ ژرمن اشپیتز

مقدار متوسطی از ورزش منظم برای ژرمن اشپیتز کافی است. اگرچه فعالیتهای طولانی تر لازم نیست، اما او با خوشحالی پیاده رویهای طولانی را انجام می دهد. فراهم کردن یک منطقه امن برای ورزش کردن بسیار توصیه می شود زیرا او یک سگ بسیار کنجکاو است و می تواند برای دنبال کردن ماجراهای دیگر از کوچکترین شکاف ها نیز عبور کند. 

استخرها نیز برای این نژاد خطرناک هستند و باید حصارکشی شوند. ورزش همچنین می تواند به صورت فعالیت های داخل منزل ، مانند پنهان کاری ، تعقیب توپی که در امتداد زمین غلتیده است ، یا آموزش ترفندهای جدید به او انجام شود. 

اگر در آپارتمان زندگی می کنید ، حتی پیاده روی کوتاه در راهروها می تواند به سگ شما ورزش کند ، خصوصاً در شرایط آب و هوایی نامناسب.

به همان اندازه مهم این است که اجازه ندهید ژرمن اشپیتز شما بیش از حد خسته شود. او نژادی سرزنده و باهوش است و اگر در طول روز هیچ کاری برای او باقی نماند ، ممکن است مخرب شود یا بیش از حد پارس کند.

آموزش سگ ژرمن اشپیتز

ژرمن اشپیتز به عنوان سگی بسیار باهوش، سریع یاد می گیرد و مشتاق تشویق شدن با روش های انگیزشی است. با این حال، ممکن است او در مورد انجام بعضی از کارها پاسخ خوبی نشان ندهد. یکی از ویژگی های رفتاری که ممکن است بخواهید با تمرین جلوی آن را بگیرید، واکنش طبیعی او در مورد پارس در برابر هر چیز جدید یا غیرعادی است. 

ژرمن اشپیتز که به عنوان یک مراقب هوشیار پرورش یافته است، طبیعتاً بسیار سر و صدا است، اما نباید اجازه داد که این مسئله به یک مشکل تبدیل شود. همسایگان شما نیز به خاطر این سر و صداها از شما تشکر نمی کنند. این نژاد می تواند با آموزش خوب در زمینه مهارت های کوچک و اطاعت پذیری، بسیار عالی عمل کند.

سلامت سگ ژرمن اشپیتز

برخی از موارد PRA (آتروفی پیشرونده شبکیه)، RD (دیسپلازی شبکیه) و پاتلا لاکسشن (در رفتگی کشکک زانو) در ژرمن اشپیتز دیده شده است، اما به طور کلی سگهای این نژاد، اکثرا سالم هستند. توله سگها را باید فقط از پرورش دهندگان مسئولی خریداری کرد که نمونه های تولید مثلی خود را کاملا مورد آزمایش قرار می دهند. در صورت کار با یک پرورش دهنده معتبر، صاحبان احتمالی می توانند آموزشهای لازم را برای شناخت نگرانی های خاص بهداشتی این نژاد، کسب کنند.

آیا میدانستید؟!

ژرمن اشپیتز در گروه “غیره ورزشی” قرار داده شده است.

ژرمن اشپیتز از سال 1996 در “بنیاد خدمات نژادی” ثبت شده است.

ژرمن اشپیتز، از 1 ژانویه 2010 برای رقابت در رویداد مسابقات AKC تایید شده است. ژرمن اشپیتز، در گروه “غیره ورزشی” قرار داده شده است.

ژرمن اشپیتز

سگ ژرمن اشپیتز

سگ ژرمن اشپیتز آلمانی

سگ ژرمن اشپیتز فروشی

سگ نژاد ژرمن اشپیتز

خرید سگ ژرمن اشپیتز

توله سگ ژرمن اشپیتز

مشخصات کامل سگ ژرمن اشپیتز

عکس سگ نژاد ژرمن اشپیتز

سگ پاکوتاه ژرمن اشپیتز

عکس سگ ژرمن اشپیتز
سگ ژرمن اشپیتز
سگ ژرمن اشپیتز آلمانی

سگ ژرمن اشپیتز فروشی

سگ نژاد ژرمن اشپیتز

خرید سگ ژرمن اشپیتز

توله سگ ژرمن اشپیتز

مشخصات کامل سگ ژرمن اشپیتز

عکس سگ نژاد ژرمن اشپیتز

سگ پاکوتاه ژرمن اشپیتز

عکس سگ ژرمن اشپیتز
سگ ژرمن اشپیتز آلمانی
سگ ژرمن اشپیتز فروشی
سگ نژاد ژرمن اشپیتز
قیمت سگ نژاد ژرمن اشپیتز

عکس سگ نژاد ژرمن اشپیتز
خرید سگ ژرمن اشپیتز
قیمت سگ ژرمن اشپیتز

قیمت سگ نژاد ژرمن اشپیتز

فروش سگ ژرمن اشپیتز

قیمت سگ ژرمن اشپیتز در ایران
توله سگ ژرمن اشپیتز
قیمت توله سگ ژرمن اشپیتز
مشخصات کامل سگ ژرمن اشپیتز
عکس سگ نژاد ژرمن اشپیتز
سگ پاکوتاه ژرمن اشپیتز
عکس سگ ژرمن اشپیتز
عکس سگ نژاد ژرمن اشپیتز

تصاویر سگ ژرمن اشپیتز

عکس های سگ ژرمن اشپیتز