چاو چاو Chow Chow

چاو چاو Chow Chow

سگ چاو چاو

سگ چائو چائو

سگ چاو چاو , سگ چاو چاو قیمت , سگ چاو چاو سفید , سگ چاو چاو بزرگ , سگ چاو چاو توله , سگ چاو چاو خرسی , سگ چاوچاو دیوار , سگ چاو چاو عکس , سگ چاو چاو مینی , سگ چاو چاو مینیاتوری ,

سگ چاو چاو , سگ چاو چاو قیمت , سگ چاو چاو سفید , سگ چاو چاو بزرگ , سگ چاو چاو توله , سگ چاو چاو خرسی , سگ چاوچاو دیوار , سگ چاو چاو عکس , سگ چاو چاو مینی , سگ چاو چاو مینیاتوری ,

سگ چاو چاو قیمت , سگ چاو چاو قیمت توله , سگ چاو چاو قیمت خرید , سگ چاو چاو قیمت روز , سگ چاو چاو سفید قیمت , سگ چاو چاو فروش قیمت , سگ های چاو چاو قیمت , قیمت سگ چاو چاو مینی , قیمت سگ چاو چاو در ترکیه , قیمت حدودی سگ چاو چاو ,

سگ چاو چاو سفید , سگ چاو چاو سفید قیمت , سگ چاو چاو سفید بزرگ , سگ چاو چاو سفید توله , سگ چاو چاو سفید مشکی , سگ چاو چاو سفيد , عکس سگ چاو چاو سفید , قیمت توله سگ چاو چاو سفید , سگ نژاد چاو چاو سفید , خرید سگ چاو چاو سفید ,

سگ چاو چاو بزرگ , سگ چاو چاو بزرگ سفید , سگ نژاد چاو چاو بزرگ , عکس سگ چاو چاو بزرگ , قیمت سگ چاوچاو بزرگ , سگ چاوچاو خیلی بزرگ , بزرگترین سگ چاو چاو ,

سگ چاو چاو توله , سگ چاو چاو توله قیمت , عکس سگ چاو چاو توله , خرید سگ چاو چاو توله , قیمت توله سگ چاو چاو سفید , سگ چاو چاو سفید توله , فروش سگ چاو چاو توله , توله چاوچاو سگ چاوچاو پاندا , فیلم توله سگ چاو چاو , قیمت توله سگ چاوچاو اصیل ,

سگ چاو چاو خرسی , سگ چاو چاو خرسی قیمت , سگ چاوچاو خرسی سفید , عکس سگ چاوچاو خرسی , سگ چاو چاو پوزه خرسی , قیمت توله سگ چاوچاو خرسی ,

سگ چاوچاو دیوار , سگ چاوچاو دیوار تهران , سگ ژرمن دیوار تهران , سگ تریر دیوار , سگ ژرمن دیوار مشهد , سگ ژرمن دیوار کرمان , خرید سگ چاوچاو دیوار , سگ ژرمن دیوار اصفهان , سگ ژرمن دیوار شیراز , سگ ژرمن دیوار کرج ,

سگ چاو چاو عکس , عکس سگ چاو چاو سفید , عکس سگ چاو چاو توله , عکس نژاد سگ چاو چاو , عکس سگ چاو چاو بزرگ , عکس سگ چاوچاو خرسی , عکس سگ چاوچاو قهوه ای , عکس سگ چاوچاو کوچک , عکسهای نژاد سگ چاو چاو , عکس های سگ چاو چاو ,

سگ چاو چاو مینی , قیمت سگ چاو چاو مینی , سگ نژاد چاو چاو مینیاتوری , خرید سگ چاو چاو مینی , سگ چاو چاو مینیاتوری ,

سگ چاو چاو مینیاتوری , سگ نژاد چاو چاو مینیاتوری ,

سگ چائو چائو , سگ چائو چائو , سگ چائو چائو قیمت , سگ چائو چائو سفید , سگ چائو چائو بزرگ , سگ چائو چائو خرید , سگ چائو چائو فروشی , سگ چائو چائو توله , سگ چائو چائو دیوار , عکس سگ چائو چائو , قیمت سگ چائو چائو توله ,

سگ چائو چائو , سگ چائو چائو قیمت , سگ چائو چائو سفید , سگ چائو چائو بزرگ , سگ چائو چائو خرید , سگ چائو چائو فروشی , سگ چائو چائو توله , سگ چائو چائو دیوار , عکس سگ چائو چائو , قیمت سگ چائو چائو توله ,

سگ چائو چائو قیمت , قیمت سگ چائو چائو توله , قیمت سگ چائو چائو در ایران , قیمت سگ چائو چائو سفید , قیمت نژاد سگ چائو چائو ,

سگ چائو چائو سفید , قیمت سگ چائو چائو سفید ,

سگ چائو چائو بزرگ , بزرگترین سگ چائو چائو ,

سگ چائو چائو خرید , سگ چائو چائو قیمت , خرید سگ نژاد چائو چائو , خرید توله سگ چائو چائو ,

سگ چائو چائو فروشی

سگ چائو چائو توله , قیمت سگ چائو چائو توله , خرید توله سگ چائو چائو , عکس توله سگ چائو چائو ,

سگ چائو چائو دیوار

عکس سگ چائو چائو , عکس سگ نژاد چائو چائو , عکس توله سگ چائو چائو , عکس های سگ چائو چائو ,

قیمت سگ چائو چائو توله

چاو چاو Chow Chow
چاو چاو Chow Chow
چاو چاو Chow Chow

 

  • باوقار، درخشان و با ذهنیت جدی

  • قد : بین 43 تا 61 سانتی متر 

  • وزن : بین 20 تا 32 کیلوگرم

  • طول عمر : 8 تا 12 سال

  • گروه : غیر ورزشی

چاوچاو یا چائو چائو، یک سگ همه منظوره از چین باستان است که تصویری از یک اشرافی عضلانی با سینه ای عمیق و یک حال و هوای وصف نشدنی را به نمایش می گذارد. چاوچاو، به عنوان سگی متشخص، با ذهنیتی جدی و درونگرا، نژادی با لذتهای منحصر به فرد است.

چاوچاوها سگهای قدرتمند و با ساختاری فشرده هستند که در حالت ایستاده، قد آنها در شانه تا 61 سانتیمتر می رسد. ویژگی های متمایز آنها شامل یالهای شیر-مانند در اطراف سر و شانه ها، یک زبان آبی-سیاه، گام برداشتن با پاهای راست و مستقیم و چشمان بادامی عمیق است که به ظاهر دلپذیر و بی پروای آنها اضافه می شود. 

چاوچاوها می توانند پوششهای خشن یا صاف، با رنگهای قرمز، سیاه، آبی، دارچینی یا کرمی داشته باشند. صاحبان این سگها عقیده دارند که چاوچاوها پاکیزه ترین سگ ها هستند: آنها به راحتی یاد می گیرند که ادرار و مدفوع خود را در جای مشخص شده انجام دهند، بوی سگی اندکی دارند و معروف است که به اندازۀ گربه ها، مشکل پسند هستند.

 چاوچاوهایی که به خوبی اجتماعی شده باشند هرگز دارای رفتاری خصمانه و سرسخت نیستند بلکه همیشه موجه و با وقار هستند. آنها از غریبه ها کناره گیری می کنند و تا ابد نسبت به نزدیکان خود وفادار هستند. چاوچاوها، آرام و انطباق پذیرند و بدون نیاز به ورزش خاصی، با خوشحالی، با زندگی شهری کنار می آیند.

ظاهر عمومی سگ چاو چاو

ساختار این نژاد، قدرتمند، محکم و مربعی و از نوع سگهای قطب شمالی است. این سگ دارای اندازه متوسط، با رشد عضلانی قوی و استخوانهای مستحکم است. بدن آن، جمع و جور و فشرده است و دارای باسن های کوتاه و دم بلندی است که نزدیک به پشت نگه داشته می شود و کل بدن بر روی چهار پای مستقیم، قوی و مستحکم قرار دارد. 

از نمای جانبی، پاهای عقب زاویۀ ظاهری کمی دارند و مفصل ران و استخوان پا به طور مستقیم در زیر مفصل لگن قرار دارند. این ساختار است که ویژگی گامهای کوتاه تر، مستقیم و منحصر به فرد این نژاد را ایجاد می کند. سر، بزرگ با جمجمه ای پهن و صاف، پوزه ای کوتاه، پهن و عمیق است. 

چاوچاوها، سر خود را مغرورانه نگه می دارند و یالهای آنها نیز این مسئله را برجسته تر می کنند. ظرافت و درشتی هیکل چاوچاو باید با یک توازن کامل با هم ترکیب شوند و هرگز آنقدر سنگین نباشد که از توانایی وی برای فعال بودن، هوشیاری و چابکی، بکاهد. چاوچاو، با یک پوشش دولایۀ صاف یا خشن، پوشیده شده است و شاهکاری از زیبایی، وقار و طبیعی بودن را به نمایش می گذارد. نکات کلیدی برای واقعی بودن چاوچاو، زبان آبی-سیاه منحصر به فرد آن، ظاهر اخمو و راه رفتن مستقیم آن است.

تاریخچه سگ چاو چاو

چاوچاو، در کنار منحصر به فرد ترین و احتمالاً قدیمی ترین نژادهای جهان، در آثار باستانی سلسلۀ هان چین (حدود 206 سال قبل از میلاد) به تصویر کشیده شده است، اما شواهد نشان می دهد که چاوچاو ها سابقۀ بسیار بیشتری دارند و از پیشینیان دیگر نژادهای “نوع اشپیتز” هستند -از الکاندهای نروژی گرفته تا پامرانین خوش ترکیب-

چاوچاو ها در طول تاریخی طولانی، نقشهای زیادی را ایفا کرده اند. در زمانهایی آنها، همراهان اشراف چینی بودند. گفته می شود که یک امپراتور سلسله تانگ، در حدود قرن هشتم، دارای یک مرکز نگهداری بود که حدود 5000 چاوچاو و دو برابر آن، کارمند دائمی داشت. اما با گذشت قرن ها، آنها همچنین به عنوان سگهای نگهبان و شکارچی نیز مورد استفاده قرار گرفتند. حتی در گذشته های دور، اجداد پرجمعیت آنها، یک منبع غذایی برای جمعیت دارای فقر پروتئین، بودند. نام مستعار نژاد باستانی “سگ خوراکی” است، و نظریه ای وجود دارد که معتقد است نام چاو از کلمه کانتونی “خوراکی” گرفته شده است.

توضیحات رایج تر دربارۀ نام این نژاد مربوط به کشتی های تجاری قرن 18 امپراتوری انگلیس است. در آن زمان، عبارت پیجین-انگلیسی “چاوچاو” برای توصیف کالاهای کوچک و متفرقه ای که در یک محموله کشتی وجود داشت ولی ثبت نمی شد، به کار می رفت. “چاوچاو” به سادگی، روش دیگری برای بیان واژۀ “و غیره” بود و سگهای عجیب و غریب معامله گران انگلیسی که از چین تهیه می کردند، در لیست کشتی تحت عنوان “چاوچاو” نوشته می شدند.

در دهه 1820 چاوچاو ها در باغ وحش لندن به عنوان “سگ های وحشی چین” به نمایش گذاشته شدند، اما در غرب واقعاً مورد توجه قرار نگرفتند تا اینکه ملکه ویکتوریا، عاشق دیرینۀ سگها، بعداً یکی از آنها را تهیه کرد. چاوچاو ها، در آمریکا برای اولین بار در دهۀ 1890 به نمایش گذاشته شدند و در سال 1903 نیز در AKC پذیرفته شدند.

تغذیه سگ چاو چاو

غذاهای سگ تجاری خشک و مرطوب زیادی با کیفیت عالی در بازار وجود دارد. بسیاری از صاحبان این نژاد تصمیم می گیرند که از رژیم غذایی کم غلات استفاده کنند. حتی اگر رژیم غذایی سگتان را تغییر نداده اید، مرتباً پوست چاوچاو را برای هر گونه تحریک یا علائم دیگر حساسیت، بررسی کنید، زیرا شرکت های مواد غذایی سگ معمولاً فرمول ها را تغییر می دهند. 

توجه داشته باشید که استفاده از تشویقی ها نیز می تواند باعث ایجاد حساسیت و مشکلات گوارشی شود. تا حد ممکن از دادن غذاهای باقیماندۀ سفره، به ویژه، استخوانهای پخته شده و غذاهای دارای چربی زیاد، خودداری کنید. درباره اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر است و کدامیک نیست، بیشتر بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، آن را با دامپزشک خود در میان بگذارید.

آراستن سگ چاو چاو

هر دو چاوچاو های دارای پوشش خشن و صاف، دارای پوشش دولایه هستند و نیاز به نظافت منظم دارند. برس کشیدن دقیق، حداقل دو بار در هفته و حمام ماهانه می تواند پوست و پوشش سگ شما را سالم نگه دارد. حتماً هرگونه مشکل انگلی، مانند کک یا کنه را فوراً درمان کنید.

 با هر بار نظافت، بررسی چشمها و گوش ها را انجام دهید و ناخن ها را مرتباً کوتاه کنید. پوشش توله سگی و پوشش دور سر، اگر به طور مرتب رسیدگی نشود، ممکن است به شدت دچار درهم رفتگی شوند. برطرف کردن درهم رفتگی ها و برس یا شانه کشیدن زیرپوشش باید جداً مورد توجه قرار گیرد. بهتر است از خشک کن های دارای هوای خنک برای خشک کردن کامل چاوچاو بعد از هر حمام، استفاده کنید.

تمرین سگ چاو چاو

چاوچاو، یک سگ فعال و هوشیار است که به ورزش متوسطی نیاز دارد. پیاده روی روزانه و بازی با اسباب بازی ها، با حداقل بازی خشن یا ورزش های شدید، نیاز چاوچاو را برطرف می کند. در روزهای گرم سال، از ورزش خودداری کنید، زیرا این نژاد، گرما یا رطوبت را به خوبی تحمل نمی کند. 

یک پیاده روی با گامهای متوسط، چهار بار یا بیشتر در روز به چاوچاو و صاحب آن کمک می کند تا شادی و سلامتی خود را حفظ کنند و انجام چنین فعالیتهایی در کنار هم، پیوند انسان و سگ را تقویت می کند.

آموزش سگ چاو چاو

کلاسهای آموزش دوران تولگی و آموزشهای اجتماعی شدن، توصیه می شود و تضمین می کند که چاوچاو، به یک همراه خوب و تربیت شده تبدیل شود. صبوری و تقویت مثبت و مستمر، کلید اصلی آموزش موفقیت آمیز است. چاوچاو، سگی بسیار باهوش است اما می تواند سرسخت نیز باشد. 

برای ایجاد یک رابطه قابل اعتماد، باید از روش های آموزشی خشن، اجتناب شود. صبر، تشویق و تمرین منظم بهترین ابزاری است که می توانید با آن چاوچاو خود را تربیت کنید.

سلامت سگ چاو چاو

مشکلات بهداشتی چاوچاو ممکن است شامل انتروپیون پلک چشم، دیسپلازی مفصل ران، دیسپلازی زانو، آلرژی و کم کاری تیروئید باشد. این موارد می تواند با غربالگری سلامت، پرورش مسئولانه و مراقبت منظم از سلامتی، به حداقل برسد و با مراقبت های دامپزشکی، قابل تشخیص و مدیریت است.

 

تست های بهداشتی توصیه شده :

  • ارزیابی مفصل ران
  • ارزیابی چشم پزشکی
  • ارزیابی زانو
  • ارزیابی تیروئیدی
  • ارزیابی پتلا

 

آیا میدانستید؟!

چاوچاو، در دوران مدرن به یک حیوان خانگی مد روز و سگ نگهبان تبدیل شده است، اما شواهد زیادی در چین باستان در مورد قابلیت چاوچاو به عنوان یک سگ ورزشی وجود دارد.

به تازگی یک نقش برجسته کشف شده است که مربوط به سلسله هان است (150-200 سال قبل از میلاد)، و قطعاً چاوچاو را در آن دوره از تاریخ چین، به عنوان یک سگ شکارچی مطرح می کند.

سگ چاو چاو