پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi

پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi

پمبروک ولش کرگی

 

پمبروک ولش کرگی

 

پمبروک ولش کورگی

نژاد پمبروک ولش کرگی

سگ پمبروک ولش کرگی

قیمت سگ پمبروک ولش کرگی

سگ نژاد پمبروک ولش کرگی

خرید پمبروک ولش کرگی

فروش پمبروک ولش کرگی

عکس سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک ولش کرگیپمبروک ولش کورگی

نژاد پمبروک ولش کرگی

سگ پمبروک ولش کرگی

قیمت سگ پمبروک ولش کرگی

سگ نژاد پمبروک ولش کرگی

خرید پمبروک ولش کرگی

فروش پمبروک ولش کرگی

عکس سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک ولش کورگیپمبروک ولش کورگی

سگ پمبروک ولش کورگی

قیمت سگ پمبروک ولش کورگی

فروش پمبروک ولش کرگی

پمبروک ولش کورگی قیمت

نژاد پمبروک ولش کرگیسگ نژاد پمبروک ولش کرگی

سگ پمبروک ولش کرگیسگ پمبروک ولش کورگی

قیمت سگ پمبروک ولش کرگی

سگ نژاد پمبروک ولش کرگی

قیمت سگ پمبروک ولش کورگی

خرید سگ پمبروک ولش کرگی

عکس سگ پمبروک ولش کرگی

قیمت سگ پمبروک ولش کرگیقیمت سگ پمبروک ولش کورگی

سگ نژاد پمبروک ولش کرگی

خرید پمبروک ولش کرگیقیمت سگ پمبروک ولش کرگی

فروش پمبروک ولش کرگی

خرید سگ پمبروک ولش کرگی

فروش پمبروک ولش کرگیقیمت سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک ولش کورگی قیمت

عکس سگ پمبروک ولش کرگی

 

پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi
پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi
پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi

 

  • مهربان ، باهوش و هوشیار

  • قد : بین 25 تا 30 سانتی متر 

  • وزن : بین 12 تا 13 کیلوگرم

  • طول عمر : 12 تا 15 سال

  • گروه : گله

در میان قابل قبولترین سگهای خانگی کوچک، پمبروک ولش کرگی به عنوان یک سگ گله دار کوچک قوی، ورزشکار و سرزنده شناخته می شود که بدون هیچ چشمداشتی، محبت و همراهی خود را نثار شما می کند. آنها یکی از محبوب ترین نژادهای گله دار در جهان هستند.

با قد 25 تا 30 سانتیمتر در ناحیۀ شانه و وزن 13 تا 14 کیلوگرم، یک پمبروک نر در میان دسته های کوچک، یک سگ بزرگ محسوب می شود. پاهای کوتاه اما قدرتمند، رانهای عضلانی و سینه عمیق، او را برای یک کار سخت روزانه مجهز می کند.

 پرومبرک با استخوان بندی کشیده و کم ارتفاع، به طور شگفت انگیزی سریع و چابک است. آنها می توانند به رنگهای قرمز، سیبل، نخودی و مشکی بلوطی باشند، همچنین ممکن است با علامت های سفید یا بدون آنها باشند. پمبروک، سگی درخشان و حساس است که از بازی با خانواده انسانی خود لذت می برد و به آموزش، پاسخ خوبی می دهد. 

از آنجا که دامداران آنها را برای جابجایی گله ها پرورش داده اند، پرومبرگ ها، نترس و مستقل هستند. آنها دیده بانهایی هوشیار، با حواس تیز و واق واق “سگهای بزرگ” هستند. خانواده هایی که می توانند نیازهای پرومبرک خود را برای فعالیت و همراهی برآورده کنند، هرگز حیوان خانگی دوست داشتنی و وفادارتری از آن نخواهند داشت.

ظاهر عمومی سگ پمبروک ولش کرگی

کم ارتفاع، قوی، دارای استخوان بندی محکم و فعال که استقامت و قدرت خود را در یک فضای کوچک به نمایش می گذارند. نباید آنقدر کم ارتفاع و دارای استخوان سنگین باشد که درشت یا بیش از حد سنگین به نظر برسد، و نه دارای استخوانهای بیش از حد سبک باشد که ضعیف به نظر برسد.

 ظاهر بیرونی هوشیار اما مهربان دارد، همچنین ظاهر آن هوش و اشتیاق را منتقل می کند و هرگز خجالتی و یا بدجنس نیست.

تاریخچه سگ پمبروک ولش کرگی

در قرون وسطی، پادشاهان اروپایی، عظمت خود را با کمک ثروت و داراییشان به رخ رعایا و دیدار کنندگان می کشیدند. فرش، منسوجات، و ملیله از موارد مهم در این نمایش مصرف گرایی لجام گسیخته بود.

بهترین بافندگان این دوران، در فلاندر، که اکنون در شمال بلژیک قرار دارد، متمرکز بودند. برای پادشاهان این امری عادی بود که استعدادهای درخشان را به دور خود جمع کنند و بافندگان فلاندی را وادار به مهاجرت به پادشاهی های خود کنند. بنابراین در سال 1107، هنری اول بریتانیایی، جامعه ای از این استادکاران را برای زندگی و کار به جنوب غربی ولز دعوت کرد. بافندگان دعوت هنری را پذیرفتند و تمام آنچه را که برای ایجاد زندگی در میهن جدید خود لازم داشتند، با خود آوردند. این موارد همچنین شامل سگهایی بود که آنها برای گله داری گاوها و گوسفندان خود پرورش داده بودند. این گله داران محکم و پا کوتاه، پایه و اساس نژادی بودند که اکنون آنها را با نام پمبروک ولش (ولزی) کرگی می شناسیم.

پمبروک از اواخر دهه 1800 نژادی کاملاً جدا از پسر عمویش یعنی کاردین ولش کرگی بوده است، اما این دو نژاد اغلب در مراکز قدیمی تولید مثل ولز در پمبروک شایر و کاردین شایر با یکدیگر ترکیب شده اند. امروزه، مهمترین تفاوت بین این نژادها، گوشها (گوش پمبروک، نوک تیز و راست و گوش کاردین، گرد است) و دم آنها است (دم کاردین بسیار بلند تر از پمبروک است).

مشهورترین طرفدار پمبروک در جهان الیزابت دوم است. ملکه، اولین پمبروک خود را به نام “دوکی” در سال 1933 انتخاب کرد و از آن زمان تاکنون حداقل یکی یا بیشتر از این نژاد را در کنار خود داشته است.

تغذیه سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک ولش کرگی باید با غذای سگ با کیفیت بالا، خواه بصورت تجاری و یا با نظارت و تأیید دامپزشک در منزل تهیه شده باشد، تغذیه شود. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا مسن) باشد. 

برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین میزان کالری و وزن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خوراکی های تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفاده از مقدار زیادی از آنها می تواند باعث چاقی شود. 

در مورد اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند و کدامیک مضر هستند، بیشتر بیاموزید. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگتان نگرانی دارید با دامپزشک خود مشورت کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس سگتان قرار داشته باشد.

آراستن سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک دارای یک پوشش دولایۀ ضخیم و ضد آب است – زیرپوشش نرم و سبک که با پوشش بیرونی درشت پوشانده شده است-. این نژاد، مقدار قابل توجهی بصورت روزانه و حتی بیشتر از آن در اواخر بهار/ اوایل تابستان ریزش مو دارد. 

برس کشیدن روزانه با شانه و برس اسلیکر می تواند مقدار زیادی از موهای جدا شده را قبل از اینکه در محیط خانه پراکنده شود، تمیز کند. در طول فصل ریزش، حمام نیز به شل شدن و تمیز شدن موهای مرده کمک می کند – قبل از شروع برس کشیدن، باید سگ کاملا خشک باشد- و یک شانه چنگکی (Rake) نیز به تمیز شدن زیرپوشش کمک می کند. 

مانند همه نژادها، ناخن های کرگی نیز باید به طور مرتب کوتاه شوند و گوش های آنها نیز بررسی شوند تا از تمیز و سالم بودن آنها اطمینان حاصل شود.

تمرین سگ پمبروک ولش کرگی

این سگ کوچولوی ورزشکار و قدرتمند که برای گله داری گاوها و سایر دامها پروش یافته است، فعالیت بدنی را دوست دارد و وقتی کاری برای انجام دادن دارد خوشبخت تر است. ورزش متوسط روزانه برای حفظ سلامت جسمی و روانی کرگی لازم است. 

پرومبرک می تواند در پیاده روی های طولانی یا قدم زدن های آهسته خوب عمل کند، اما پاهای کوتاه آنها باعث می شود نتوانند با یک دوچرخه سوار، همگام شوند. از مواجه شدن آنها با گرما یا سرمای شدید خودداری کنید و همیشه بعد از ورزش مقدار کافی آب شیرین و خنک برای آنها فراهم کنید. بسیاری از پرومبرک ها از فعالیت ها و رقابت های مربوط به سگها مانند چابکی، گله داری، اطاعت پذیری و ردیابی، لذت می برند و می توانند در آنها برتری یابند.

آموزش سگ پمبروک ولش کرگی

مانند همه نژادها، کلاسهای اجتماعی شدن و آموزش اولیه در دوران تولگی اکیداً توصیه می شود. قرار گرفتن تدریجی توله سگ در معرض طیف گسترده ای از افراد، مکان ها و موقعیت ها در سنین 7 هفتگی تا 4 ماهگی به او کمک می کند تا به یک بزرگسال تربیت شده و خوش برخورد تبدیل شود. 

پمبروک ها اغلب ذهنیت خود را دارند، اما آنها همراهانی پرانرژی، مشتاق و بسیار باهوش هستند که به آموزش پاسخ خوبی نشان می دهند. آموزش مثبت و مبتنی بر پاداش برای این نژاد حساس بهترین نتیجه را در پی دارد.

سلامت سگ پمبروک ولش کرگی

پمبروک به طور معمول یک نژاد سالم است و پرورش دهندگان مسئول نمونه های پرورشی خود را از نظر مشکلات سلامتی مانند دیسپلازی زانو و ران، اختلالات چشمی، مشکلات قلبی، میلوپاتی دژنراتیو و بیماری فون ویلبراند، اختلال خونریزی، بررسی و غربالگری می کنند. مانند همه نژادها، گوش های پمبروک باید هر هفته از نظر علائم عفونت بررسی شوند و دندان ها نیز باید به طور مرتب مسواک زده شوند.

آیا میدانستید؟!

پمبروک ولش کرگی در سال 1934 همراه با بریتنی، بولمستیف و لیکلند تریر، توسط AKC به رسمیت شناخته شد.

پمبروک ولش کرگی جوانتر از دو نژاد کورگی است و نژادی جدا و متمایز از کاردین است.

پمبروک در پیشینۀ خود نژادهایی مانند، کیزهاند، اسچیپرکی، پامرانین، ساموید، چاوچاو و الکهاند نروژی و اشپیتز فنلاندی را دارد. همچنین مانند کاردیگن ممکن یا هیچ یک از ویژگی های داشهوند را نداشته باشد یا تنها کمی از ویژگیهای آنها را داشته باشد.

پمبروک ولش کرگی Pembroke Welsh Corgi