پاگ Pug

پاگ Pug

سگ پاگ

سگ پاگ , سگ پاگ قیمت , سگ پاگ مشکی , سگ پاگ نخودی , سگ پاگ مینیاتوری , سگ پاکوتاه , سگ پاگ دیوار , سگ پاگ فروشی , سگ پاگ توله , سگ پاگال ,

سگ پاگ , سگ پاگ قیمت , سگ پاگ مشکی , سگ پاگ نخودی , سگ پاگ مینیاتوری , سگ پاکوتاه , سگ پاگ دیوار , سگ پاگ فروشی , سگ پاگ توله , سگ پاگال ,

سگ پاگ قیمت , سگ پاگ قیمت توله , سگ پاگ قيمت , سگ پاگ مینیاتوری قیمت , سگ پاگ مشکی قیمت , قیمت سگ پاگ در دیوار , قیمت سگ پاگ ارزان , قیمت سگ پاگ در تهران , قیمت سگ پاگ دیوار , قیمت سگ پاگ مینی ,

سگ پاگ مشکی , سگ پاگ مشکی قیمت , خرید سگ پاگ مشکی , نژاد سگ پاگ مشکی , توله سگ پاگ مشکی ,

سگ پاگ نخودی , فروش سگ پاگ نخودی ,

سگ پاگ مینیاتوری , سگ پاگ مینیاتوری قیمت ,

سگ پاکوتاه , سگ پاکوتاه سفید , سگ پاکوتاه پشمالو , سگ پاکوتاه ارزان قیمت , سگ پاکوتاه فروشی , سگ پاکوتاه خانگی , سگ پاکوتاه گرگی , سگ پاکوتاه ایرانی , سگ پاکوتاه اشپیتز , سگ پاکوتاه اتوبوسی ,

سگ پاگ دیوار , خرید سگ پاگ دیوار , قیمت سگ پاگ دیوار , فروش سگ پاگ دیوار ,

سگ پاگ فروشی , توله سگ پاگ فروشی ,

سگ پاگ توله , نژاد سگ پاگ توله , سگ پاگ قیمت توله , توله سگ پاگ فروشی , توله سگ پاگ مشکی , توله سگ پاگ اصیل ,

سگ پاگال , سگ پاگال , سگ پاگالی

سگ پاگ Pug
پاگ Pug
سگ پاگ Pug

 

  • بازیگوش، جذاب و دوست داشتنی

  • قد : بین 25 تا 33 سانتی متر

  • وزن : بین 6 تا 8 کیلوگرم

  • طول عمر : 13 تا 15 سال

  • گروه : عروسکی

پاگ کوچولو اما قوی، زمانی همدم بازیگوش امپراتورهای چینی و بعداً نماد شانس کاخ سلطنتی (کاخ نارنجی) هلند بود و امروزه نیز مورد تحسین میلیون ها نفر از طرفداران این نژاد قرار دارد. پاگها زندگی می کنند تا عشق بورزند و متقابلا دوست داشته شوند.

شعار پاگ، عبارت لاتین “مقدار زیاد در اندازۀ کوچک” است که یک توصیف مناسب برای این نژاد کوچک اما عضلانی است. آنها در سه رنگ دیده می شوند: نقره ای یا زردآلویی-نخودی با ماسک صورت سیاه و یا تمام صورت به رنگ سیاه. 

دور سر پاگ بزرگ است و دارای چشم های بزرگ و درخشان و ابروهای چروکیده است که به پاگها دامنه ای از تظاهرهای شبیه به انسان، مانند تعجب، خوشحالی، کنجکاوی را می دهد که قرن هاست صاحبان این نژاد را خوشحال کرده است. 

صاحبان پاگ می گویند نژاد آنها سگ خانگی ایده آلی است. پاگ ها در شهر یا خارج شهر، با بچه ها یا افراد بزرگسال، به صورت تنهایی یا در کنار سگهای دیگر، همواره خوشحال هستند.

 آنها از غذا خوردن لذت می برند و باید مراقب باشید تا آنها را متناسب نگه دارید. پاگها، بهترین عملکرد را در آب و هوای معتدل – نه خیلی گرم و نه خیلی سرد- دارند، اما با مراقبت مناسب، پاگ ها می توانند در هر کجای جهان، تحسین برانگیز باشند.

ظاهر عمومی سگ پاگ

تقارن و ظاهر کلی این نژاد بطور واضحی مربعی است. پاگها، لاغر و ساق بلند هستند و سگهای دارای پاهای کوتاه و بدن کشیده به همان اندازه غیره قابل قبول هستند.

تاریخچه سگ پاگ

پاگ که اغلب آنرا “پاگ داگ” می نامند، یک نژاد باستانی است که پیشینۀ آن را می توان تا حدود 2000 سال پیگیری کرد. امپراطوران چین باستان، سگهای عروسکی صورت-مسطح را ترجیح می دادند – پیکینیز، شیتزو و پاگ، همگی به عنوان حیوانات خانگی اصلاح شدۀ امپراتور، خانوادۀ وی و اعضای دربار امپراطوری، پرورش یافتند. 

مانند بسیاری از نژادهای مورد علاقۀ افراد سرشناس دنیای باستان خاور دور، پاگ نیز از نزدیک مورد مراقبت قرار می گرفت بطوریکه افراد بیرونی تنها می توانستند آن را به عنوان یک هدیه دریافت کنند.

دوران پاگ، به عنوان یک شهروند در این جهان از حدود دهه 1500 میلادی آغاز شد، هنگامی که بازرگانان هلندی با نمونه هایی از این نژاد به اروپا بازگشتند. افسانه ها می گویند، هنگامی که یک پاگ، جان شاهزاده کاخ نارنجی را نجات داد و با پارس کردن، نسبت به حملۀ نیروهای اسپانیایی به اردوگاه هشدار داد، پاگها به نماد شانس (مَسکات) برای کاخ نارنجی سلطنتی هلند تبدیل شدند. هنگامی که ویلیام و مری از کاخ نارنجی، برای به دست گرفتن سلطنت به انگلیس آمدند، نمادهای شانس خود را نیز به همراه آورند و علاقه به این نژاد در میان انگلیسیها نیز آغاز گردید.

جذابیت جهانی پاگها را می توان با توجه به نامهای متعدد این نژاد در دوره ها و مکان های مختلف ارزیابی کرد: لو-سژ (چین)، موپسی (فنلاند)، داگیلو (اسپانیا)، تنها معدودی از این نامها هستند. در بین هلندی ها که هنوز هم با پاگها ارتباط نزدیکی دارند، تحت عنوان “موفوندز” شناخته می شوند.

نظریه ها درباره سرچشمۀ نام پاگ فراوان است. یکی از این نظریه ها می گوید که پاگ بر اساس کلمۀ لاتین “پاگنوس” که به معنای “مشت” است، ساخته شده است – این ایده که صورت این سگ شبیه به یک مشت بسته است-.

تغذیه سگ پاگ

پاگها باید با نظارت و تأیید دامپزشکشان، با یک غذای سگ با کیفیت بالا، خواه بصورت تجاری و یا در منزل تهیه شده باشد، تغذیه شوند. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ ، بزرگسال یا سالخورده) باشد. 

پاگ ها برای غذا خوردن زندگی می کنند و مستعد چاقی هستند، بنابراین میزان کالری و وزن بدن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. استفاده از خورکی های تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما دادن بیش از حد آنها می تواند باعث چاقی شود. 

در مورد اینکه کدامیک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند، اطلاعات بیشتری کسب کنید. اگر در مورد وزن یا رژیم غذایی سگ خود نگرانی دارید، با دامپزشک خود مطرح کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس پاگ قرار داشته باشد.

آراستن سگ پاگ

پوشش کوتاه، صاف و براق پاگ به حداقل نگهداری نیاز دارد اما دارای ریزش است. برس کشیدن هفتگی با یک برس قلم مویی (bristle brush) متوسط، یک دستکش لاستیکی مخصوص نظافت (rubber grooming mitt)، به تمیز کردن موهای شل کمک می کند و ظاهر بهتری به موها می دهد.

 پاگها معمولا نیاز زیادی به حمام ندارند، مگر اینکه اتفاقاتی بیفتد که به طور خاصی کثیف شوند و یا احساس کنید بوی نامطبوعی دارند.ناخن های پاگ باید مرتباً کوتاه شوند، زیرا ناخن های بیش از حد بلند باعث ناراحتی او می شوند.

تمرین سگ پاگ

اگر فرصتش دست دهد، یک پاگ می تواند با خوشحالی بیشتر روز را روی مبل دراز بکشد- که همراه با علاقۀ این نژاد به غذا خوردن، می تواند چاقی را به یک مشکل واقعی تبدیل می کند.

 اما پاگ بازیگوش، قوی و پر جنب و جوش نیز هست و صاحب سگ می توانند با استفاده از فرصت های روزانه برای ورزش متوسط مانند پیاده روی یا جلسات بازی در حیاط خانه، این نژاد را متناسب نگه دارد.

 یادآوری این نکته نیز ضروری است که مانند همۀ نژاد های پوزه-کوتاه، تحمل هوای گرم برای پاگها دشوار است و نباید در هنگام گرم و مرطوب بودن هوا، ورزشهای شدیدی انجام دهند – بهتر است در شرایط تهویۀ مطبوع باشند. برخی از ورزش های سگها که پاگها در آن شرکت می کنند و برتری دارند شامل چابکی، اطاعت پذیری و راهپیمایی است.

آموزش سگ پاگ

پاگ به عنوان یک همراه خوب که به صاحب خود لذت می بخشد، پرورش یافته است. او دارای خلق و خوی ثابت و پایدار، جذابیت فوق العاده و رفتار دوستانه و برونگرا است. پاگ ها برای خوشحال کردن صاحبان خود زندگی می کنند، بنابراین به طور کلی آموزش آنها آسان است.

 احساسات آنها به راحتی صدمه می بیند و هرگز نباید از روشهای آموزشی خشن استفاده شود. پاگ دوست دارد در کنار خانواده باشد و اگر به طور مرتب و برای مدت طولانی تنها بماند ناراضی خواهد بود. کلاسهای آموزش اجتماعی شدن و آموزش زودهنگام توله سگها نیز توصیه می شود.

سلامت سگ پاگ

چشمان تیره و جذاب پاگ که یکی از اصلی ترین جذابیت های او است، همچنین می تواند یکی از نقاط آسیب پذیر او باشد. در پاگها، مشکلات چشمی از جمله زخم قرنیه و خشکی چشم، دیده شده است. مانند سایر نژادهای صورت-مسطح، پاگ نیز گاهی اوقات در هوای آفتابی، گرم و مرطوب، با مشکلات تنفسی روبرو می شود.

 

  • تست های بهداشتی توصیه شده :
  • ارزیابی مفصل ران
  • ارزیابی پتلا
  • ارزیابی چشم پزشکی
  • آزمایش DNA انسفالیتیس سگ پاگ

آیا میدانستید؟!

پاگ در سال 1885 به همراه 14 نژاد دیگر توسط AKC به رسمیت شناخته شد.

پاگ، حیوان خانگی راهبان بودایی در تبت بود.

پاگ یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ است که از قبل از 400 “قبل از میلاد”، پرورش داده می شد.

پاگ Pug