شیبا اینو Shiba Inu

شیبا اینو Shiba Inu

سگ شیبا اینو

سگ شیبا اینو , سگ شیبا اینو دیوار , سگ شیبا اینو سفید , سگ شیبا اینو فروشی , سگ شیبا اینو توله , سگ شیبا اینو پت پرس , سگ شیبا اینو shiba inu , سگ شیبا اینو تهران , واگذاری سگ شیبا اینو , عکس سگ شیبا اینو ,

سگ شیبا اینو, , سگ شیبا اینو دیوار , سگ شیبا اینو سفید , سگ شیبا اینو فروشی , سگ شیبا اینو توله , سگ شیبا اینو پت پرس , سگ شیبا اینو shiba inu , سگ شیبا اینو تهران , واگذاری سگ شیبا اینو , عکس سگ شیبا اینو ,

سگ شیبا اینو دیوار

سگ شیبا اینو سفید

سگ شیبا اینو فروشی, , سگ شیبا اینو فروش ,

سگ شیبا اینو توله, , توله سگ شیبا اینو قیمت , قیمت توله سگ شیبا اینو در ایران , قیمت توله سگ شیبا اینو دیوار ,

سگ شیبا اینو پت پرس

سگ شیبا اینو shiba inu

سگ شیبا اینو تهران, , خرید سگ شیبا اینو در تهران ,

واگذاری سگ شیبا اینو, , فروش سگ شیبا اینو , فروش سگ شيبا اينو , فروش سگ نژاد شیبا اینو ,

عکس سگ شیبا اینو, , عکس سگ نژاد شیبا اینو , عکس های سگ شیبا اینو , عکس از سگ شیبا اینو ,

شیبا اینو Shiba Inu
شیبا اینو Shiba Inu
شیبا اینو Shiba Inu

 

  • فعال، مراقب و هوشیار

  • قد : بین 37 تا 42 سانتی متر در نرها و بین 34 تا 39 سانتی متر در ماده ها

  • وزن : بین 7 تا 10 کیلوگرم

  • طول عمر : 13 تا 16 سال

  • گروه : غیر ورزشی

یک نژاد قدیمی ژاپنی. شیبا اینو یک سگ کوچک اما عضلانی است که زمانی به عنوان شکارچی کار می کرده است. امروزه شیبای باروحیه و خوش اخلاق محبوب ترین سگ همراه در ژاپن است. شیبا در خانه های شهری و یا روستایی سازگار است.

شيباها، 60 سال پيش از ژاپن به آمريكا برده شدند و در غرب رواج يافته و اکنون محبوب ترين نژاد در وطن خود هستند. نشانه های سفید آنها در ترکیب با رنگ هایشان (قرمز، قرمز کنجدی، یا سیاه و برنزه) و چهره هوشیارشان و قدم های نرمشان آن ها را تقریباً شبیه روباه کرده است. آنها سگ هایی محکم و عضلانی با شخصیتی جسور و با اعتماد به نفس هستند.

ظاهر عمومی سگ شیبا اینو

شیبا کوچکترین نوع از نژادهای بومی ژاپنی سگ است که در ابتدا برای شکار بوسیله دیدن و بوکشیدن در زیر گیاهان متراکم مناطق کوهستانی ژاپن توسعه یافتند. هوشیار و چابک با حواس قوی، او همچنین یک سگ نگهبان و همراه عالی است. 

دارای جثه ای جمع و جور با عضلاتی پرورش یافته است. جنس نر و ماده از نظر ظاهری کاملاً متفاوت هستند: نرها مردانه ولی بدون زمختی و ماده ها زنانه ولی بدون ضعف ساختاری هستند.

تاریخچه سگ شیبا اینو

اولین شیبایی در سال 1954 توسط یک خانواده نظامی به ایالات متحده وارد شد. اما شیبا یک نژاد باستانی است که از حدود 300 سال قبل از میلاد وجود داشته است. نامگذاری این نژاد به دلیل شکارچی بودنش در کوههای ناهموار ژاپن در طول تاریخ می باشد. 

در زبان ژاپنی “شیبا” به معنای “خاشاک” (به علف های کوهستان و یا به رنگ قرمزگونه سگ اشاره دارد)، و “اینو” به معنای “سگ” است. در پایان جنگ جهانی دوم، شیباها تقریباً در حال انقراض بودند، ولی دور بودن ژاپن از جنگ به آن ها کمک کرد تا جان سالم به در ببرند و امروزه حیوان همراه شماره یک این کشور محسوب می شود. محبوبیت آنها طی 50 سال گذشته در ایالات متحده رو به افزایش است.

تغذیه سگ شیبا اینو

شیبا اینو نسبت به غذای سگ با کیفیت بالا باید عکس العمل خوبی نشان دهد، خواه غذای آماده یا غذای خانگی مورد تایید دامپزشکتان. هر رژیم غذایی باید متناسب با سن سگ (توله سگ، بزرگسال یا سالخورده) باشد.

 بعضی از شیبا ها به غذاها ناخونک می زنند و برخی دیگر هر چیزی را که ببینند می خورند. برخی از سگ ها مستعد اضافه وزن هستند، بنابراین کالری و وزن بدن سگ خود را زیر نظر داشته باشید؛ شما باید بتوانید دنده ها و ستون فقرات سگ را حس کنید، ولی آنها را نبینید. غذای تشویقی می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما دادن بیش از حد می تواند باعث چاقی شود. یادبگیرید، کدام غذای انسانی برای سگ ها بی خطر است، و کدام ها نه. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، با دامپزشک خود مشورت کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس باشد.

آراستن سگ شیبا اینو

شیباها مو ریزش زیادی دارند. گفته شده که آنها سالی دو بار مو ریزش دارند، اما برخی از دارندگان می گویند که مدت زمان آن شش ماه است. هرچند شیبا یک “مو بلند” است، مویش دچار درهم تنیدگی نمی شود، بنابراین اگر به ندرت هم آن را برس بکشید، به سگ صدمه ای نمی زند، با این وجود برس کشیدن یا شانه زدن در دوره های ریزش موی سنگین، باعث کاهش میزان موهای ریخته شده در خانه می شود. 

دمیدن به سگ با یک سشوار قوی یا یک جاروبرقی مغازه ای به صورت معکوس، روش خوبی برای از بین بردن موهای سست، کثیفی و شوره سر و همچنین بررسی کک ها است.

 بیشتر سگها یاد می گیرند که دمنده را دوست داشته باشند، زیرا احساس خوبی دارد و پوست را نمی خراشد و مو را نمی کشد. ضمناً، اجازه ندهید که خیلی داغ شود. شیباها اغلب به گرفتن ناخن اعتراض می کنند. این کار را از تولگی شروع کنید، اما اگر ناخن گرفتن به یک مبارزه بزرگ تبدیل شد، اجازه دهید یک حرفه ای این کار را انجام دهد.

تمرین سگ شیبا اینو

بیشتر شیباها نسبتاً پرانرژی هستند و دوست دارند عاشق پیاده روی هستند. آنها آنقدر پر انرژی نیستند که اگر روزانه ورزش نکنند، بخواهند از دیوارها بالا بروند، اما صاحب شیبا باید زمانی را برای انجام تمرینات به سگ اختصاص دهد، به خصوص اگر حیاط کافی نداشته باشد که سگ بتواند در آن ورزش کند. به طور کلی، اگر شیباها به تنهایی به سن بلوغ برسند نیز خیلی مخرب نیستند، اما برخی از آنها می توانند اضطراب جدایی را تحمل کنند و باید بتوانند مدت زمانی را در قفس مخصوص سگ ها بمانند حتی هنگامیکه صاحبشان در خانه باشد و یا شب باشد. 

در قفس ماندن تضمین می کند که یک خانه سالم باقی بماند.بیشتر شیباها نسبتاً پرانرژی هستند و دوست دارند عاشق پیاده روی هستند. آنها آنقدر پر انرژی نیستند که اگر روزانه ورزش نکنند، بخواهند از دیوارها بالا بروند، اما صاحب شیبا باید زمانی را برای انجام تمرینات به سگ اختصاص دهد، به خصوص اگر حیاط کافی نداشته باشد که سگ بتواند در آن ورزش کند.

 به طور کلی، اگر شیباها به تنهایی به سن بلوغ برسند نیز خیلی مخرب نیستند، اما برخی از آنها می توانند اضطراب جدایی را تحمل کنند و باید بتوانند مدت زمانی را در قفس مخصوص سگ ها بمانند حتی هنگامیکه صاحبشان در خانه باشد و یا شب باشد. در قفس ماندن تضمین می کند که یک خانه سالم باقی بماند.

آموزش سگ شیبا اینو

تنها نکته ای که همه صاحبان شیبا باید بدانند این است که یک شیبا هرگز اطاعت پذیر نیست، مگر اینکه در یک منطقه محدود باشد. هیچ مقدار آموزش اطاعت پذیری نمی تواند آن را تغییر دهد. 

اگر اجازه دهید شیبا -یا هر سگ دیگری به همان طریق- به حال خود رها شود، یعنی در حال دوئل با زندگی خودش است. یک در یا یک دروازه باز، یک لحظه بی احتیاطی، و این یعنی ممکن است شیبا برای همیشه از برود. 

از دید مثبت، یک شیبا عملا تربیت شده است. در 4 هفتگی توله سگ در تلاش است تا حد امکان از محل خواب خود دور شود. در 5 هفتگی توله سگ تمام شب را بیدار می ماند و منتظر می شود تا بتواند بیرون برود. کنترل کردن مثانه کمی بیشتر طول می کشد و بستگی زیادی به دسترسی فوری به بیرون از منزل و سعی و کوشش صاحب سگ دارد.

سلامت سگ شیبا اینو

شایع ترین مورد در شیباها و در بیشتر نژادها، و همچنین انسان آلرژی است. در سگها، آلرژی خود را به شکل سوزش و خارش پوستی نشان می دهد. هیچ راهی برای آزمایش نژادی وجود ندارد اما نباید سگهایی که دارای حساسیت فعال هستند را پرورش داد. 

اگر آلرژن شناسایی شود، بیشتر سگهای مبتلا به آلرژی همانند انسان ها می توانند با محصولاتی که علائم آلرژی را درمان می کنند، یک زندگی عادی داشته باشند. آلرژی ها معمولاً تا یک سگ حداقل به 6 ماهگی نرسیده باشد، خود را نشان نمی دهند.

 پرورش دهندگان مسئول ، حیوان خود را برای پیشگیری از مشکلاتی همانند دیسپلازی مفصل ران، اختلالات چشم و دررفتگی مفصل پاتلا مورد بررسی قرار می دهند.

 

تست های بهداشتی توصیه شده :

  • ارزیابی مفصل ران
  • ارزیابی پاتلا 
  • ارزیابی جشم پزشکی

آیا میدانستید؟!

شیبا اینو 136مین نژاد AKC است. 

شیبا اینو یکی از 9 نژاد تاریخی ژاپن است. 

شیباها به عنوان قدیمی ترین و کوچک ترین سگ های ژاپن شناخته می شوند.

شیبا اینو Shiba Inu