آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute

آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute

سگ آلاسکن مالاموت

سگ آلاسکن مالاموت توله

فروش توله سگ آلاسکن مالاموت

قیمت توله سگ آلاسکن مالاموت

خرید توله سگ آلاسکن مالاموت

فروش توله سگ آلاسکن مالاموت

سگهای آلاسکن مالاموت

عکس سگ آلاسکن مالاموت

انواع سگ آلاسکن مالاموت

قیمت توله سگ آلاسکن مالاموت

طول عمر سگ آلاسکن مالاموت

عکس های سگ آلاسکن مالاموت

فروش توله سگ آلاسکن مالاموت

آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute
آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute
آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute

 

  • مهربان، باهزیگوش و وفادار

  • قد : بین 58 تا 63 سانتی متر 

  • وزن : بین 34 تا 38 کیلوگرم

  • طول عمر : 10 تا 14 سال

  • گروه : کاری

آلاسکن مالاموت به عنوان یک سگ کاری فوق العاده قوی از نوع اشپیتز، یک سگ با محبت، وفادار و بازیگوش اما با عزت نفس است که با دم پوشیده از خز که بر پشت خود قرار می دهد، گوش های راست و استخوان بندی قوی خود، قابل تشخیص است.

آلاسکن مالاموت در حالت ایستاده دارای ارتفاع شانه برابر با 58 تا 63 سانتیمتر است و وزن آن نیز 34 تا 38 کیلوگرم است. همۀ خصوصیات مالاموت نشان دهندۀ منشأ آنها به عنوان سگ سورتمه ای قطبی است: استخوانهای قوی، سینۀ عضلانی، شانه های قدرتمند و پوشش ضد آب و متراکم، همگی فریاد می زنند که “من برای زنده ماندن سخت تلاش می کنم!” اما چشمان قهوه ای بادام شکل آنها دارای درخشش محبت آمیزی است و نشان می دهد که مالاموت پس از انجام کار روزانه، از بودن در کنار صاحبان خود لذت می برد. 

مالاموت از جمله حیوانات متعلق به گروه است و در گروه خانوادۀ شما، باید شما رهبر باشید. اگر مالاموت به شما احترام نگذارد، از شما اطاعت نخواهد کرد. آموزش و تمرینات محکم اما دوستانه باید از ابتدای توله سگی شروع شود. همانطور که گفته شده است، یک مالاموت خوش رفتار، یک سگ مهربان، بازیگوش و دارای رفتار دوستانه با کودکان است.

ظاهر عمومی سگ آلاسکن مالاموت

آلاسکن مالاموت، به عنوان یکی از قدیمی ترین سگهای سورتمه ای قطب شمال، سگی قدرتمند و با استخوان بندی قوی است که دارای سینه ای برجسته و بدنی قدرتمند و عضلانی است. مالاموت به خوبی روی پدهای خود (قسمت کف پا) می ایستد و این حالت باعث می شود که ظاهر فعال و غرورآمیزی داشته باشد، همچنین سر راست نگه داشته و چشمان هشیار او نشان از علاقه و کنجکاوی دارد. سر او پهن است. گوش ها هنگام هشدار، مثلثی و راست هستند. 

پوزه حجیم است و از ریشه تا بینی تنها کمی از عرض آن کاسته می شود. پوزه، نوک تیز و یا دراز نیست اما هنوز صاف و پخ شده نیست. پوشش (کت) آن ضخیم است و دارای پوشش محافظ با موهای ضخیم و طول کافی است تا از پوشش پشمی آن محافظت کند. آلاسکن مالاموت دارای رنگ های مختلفی است. علائم و نشانه های روی صورت یک ویژگی متمایز کننده است. این نشانه ها شامل یک بخش کلاه مانند روی سر و یا رنگ صورت است که یا بطور کامل سفید رنگ است و یا با یک نوار و/یا ماسک مشخص شده است. دم آن کاملا خزدار است و بر روی پشت حیوان قرار می گیرد و ظاهری از پرهای موج دار دارد.

تاریخچه سگ آلاسکن مالاموت

آلاسکن مالاموت یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ سورتمه ای قطب شمال است. اعتقاد بر این است که آنها نوادگان سگ های گرگی اهلی شده هستند که شکارچیان سرخپوست را که تقریباً 4000 سال پیش به آمریکای شمالی مهاجرت کردند، در عبور از پلهای زمینی تنگه برینگ، همراهی می کردند.

نام این نژاد از “مالمیوت”، یک قبیلۀ عشایر “اینویت” ساکن در Kotzebue Sound در شمال غربی آلاسکا، گرفته شده است. سگی که مردم مالمیوت پروش دادند در اصل یک سگ سورتمه ای بود که برای کار در دسته ها جهت حمل بارهای سنگین با سرعت کم و در مسافت های طولانی پروش داده شده بود. با این حال، آنها همچنین برای حمل بسته های در تابستان، مشخص کردن محل سوراخ های تنفس فوک ها در یخ و فراری دادن خرس ها در شکار، مورد استفاده قرار می گرفتند. سایر نژادهای سگهای قطب شمال، مانند سیبرین هاسکی، بارهای سبک تری را بر روی سورتمه، با سرعت بالاتر می کشند. هاسکی ها، سگهای مسابقه هستند؛ مالاموت ها سگهای بارکش هستند.

فرهنگ “اینویت” از سواحل آلاسکا تا سواحل گرینلند را در بر می گیرد. به دلیل همین مسافت زیاد، گونه های مختلفی از نژاد آلاسکن مالاموت ایجاد شده است. AKC سویۀ کوتزبو (Kotzebue)اولیه را در سال 1935 به رسمیت شناخت. پس از جنگ جهانی دوم، تعداد این نژاد كاهش یافت بطوریکه تعداد سگهای بسیار کمی به ثبت رسیدند.

 در پاسخ به این مسئله، در اواخر دهه 1940 و 50 ، AKC یک شجرنامه را باز کرد تا گونه های MLLoot و Hinman را نیز شامل شود. امروزه، مجموعۀ ژنی آلاسکن مالاموت از هر سه این گونه ها را شامل می شود و Ch. Toro of Bras Coupe اولین سگی است که همۀ این گونه ها را در کنار هم شامل می شود.

تغذیه سگ آلاسکن مالاموت

آلاسکن مالاموت باید با یک غذای سگ دارای کیفیت بالا، خواه بصورت تجاری و خواه در منزل تهیه شده باشد، تحت نظر و تایید دامپزشکتان، تغذیه شود. هر رژیم غذایی باید برای سن سگ (توله سگ، بزرگسال و سالخورده) مناسب باشد. برخی از سگ ها ممکن است مستعد اضافه وزن باشند، بنابراین کالری و وزن سگ خود را تحت نظر داشته باشید. 

استفاده از تشویقی ها می تواند کمک مهمی در آموزش باشد، اما استفادۀ زیاد از آنها می تواند باعث چاقی شود. درباره اینکه کدام یک از غذاهای انسانی برای سگ ها بی خطر هستند، اطلاعات لازم را کسب کنید. اگر در مورد وزن یا رژیم سگ خود نگرانی دارید، با دامپزشک خود مطرح کنید. آب تمیز و تازه باید همیشه در دسترس قرار داشته باشد.

آراستن سگ آلاسکن مالاموت

پوشش دولایۀ ضخیم و ضد آب آلاسکن مالاموت به خوبی و زیبایی با محیط زندگی دشوار قطب شمال سازگار شده است، اما این پوشش نیاز به نگهداری مداوم دارد. یک آلاسکن مالاموت باید هر روز با یک برس و شانۀ فلزی برس زده شود، و در تمام مدت از نظر وجود قارچ که می تواند سرایت کننده باشد، کنترل شود. 

دو بار در سال و در طول فصل ریزش مو باید چنگک کشیدن روی زیرپوشش (زیر کت یا پوشش دارای موهای کوتاهتر) به روش کار اضافه شود. مالاموت های نمایشی اغلب هر هفته حمام داده می شوند، اما یک مالاموت خانگی می تواند بین حمام هایش، شش تا هشت هفته فاصله داشته باشد. در صورت احساس خشکی در پوشش از نرم کننده ها می توان با رعایت اعتدال استفاده کرد. مانند سایر نژادها، ناخن های آلاسکن مالاموت نیز باید مرتباً کوتاه شوند.

تمرین سگ آلاسکن مالاموت

بجز در مواردی که مالاموت برای مسابقه پرورش داده می شود، پرورش این نژاد معمولا برای کار است. یک مالاموت به عنوان یک سگ قوی و ورزشکار با استقامت فوق العاده که برای حمل بارهای سنگین طراحی شده است، به ورزش و تمرینات روزانه نیاز دارد.

 معمولا اجازۀ گردش و دویدن در یک حیاط محصور یا فضای محصور دیگر کفایت می کند، اما مالاموت همچنین از پیاده روی، دویدن و شنا با صاحبان خود لذت می برد و در صورت داشتن وقت و علاقه کافی از طرف صاحب، آلاسکن مالاموت اغلب در مسابقات چابکی و اطاعت پذیری، رقابت های کشیدن وزنه، حمل کوله پشتی (بله، می توانید برای سگ خود یک کوله پشتی بخرید)، سورتمه کشی رقابتی یا تفریحی و اسکی (کشیدن شخصی که بر روی اسکی قرار دارد)، شرکت می کنند.

آموزش سگ آلاسکن مالاموت

آموزشهای اجتماعی شدن و اطاعت پذیری برای جلوگیری از تهدید کودکان و سایر حیوانات خانگی و یا بزرگسالان دیگر، ضروری است. آلاسکن مالاموت بسیار باهوش اما مستقل و غالباً تا حد سرسختی، با اراده است. در حالی که رفتار منصفانه و صبر و تحمل می تواند آن را به یک همراه وفادار و قابل اعتماد تبدیل کند اما رفتارهای خاصی وجود دارد که ممکن است نتوان آن را با آموزش از یک مالاموت گرفت مانند حفر زمین، بنابراین هر گونه حصارکشی حیاط باید تا درون زمین ادامه یابد. و اینکه مالاموتها به طور خاص به عنوان سگ های نگهبان مناسب نیستند، زیرا آنها تمایل دارند با همۀ افرادی که آنها را ملاقات می کنند رفتاری دوستانه داشته باشند.

سلامت سگ آلاسکن مالاموت

معمولا پرورش دهندگان مسئول، از طریق آزمایش های پزشکی این نژاد را از نظر مبتلا شدن به این بیهاریها مانند دیسپلازی مفصل ران (ناهنجاری شکلی در مفصل ران که شایع ترین مشکل اسکلتی در سگ ها است)، دیسپلازی زانو، ترومبوپاتی، کندرودیسپلازی (“کوتوله بودن”)، کم کاری تیروئید، پلی نیوروپاتی ارثی، بیماری ویلبراند و کوری در روز، غربالگری می کند. مانند سایر نژادها، باید گوش های آلاسکن مالاموت نیز مرتباً مورد بررسی قرار گیرد تا مواد خارجی تخلیه شود و از ساخته شدن موم جلوگیری شود، همچنین دندان های او باید مرتباً مسواک زده شوند.

 

تست های بهداشتی توصیه شده :

  • ارزیابی مفصل ران
  • ارزیابی چشم پزشکی
  • تست پلی نیوروپاتی DNA

آیا میدانستید؟!

آلاسکن مالاموت در سال 1935 به همراه لهاساآپسو و کاردیگن ولش کرگی توسط AKC به رسمیت شناخته شد

مالاموت، به عنوان بومی آلاسکا، پسر عموی ساموید روسیه، هاسکی سیبری آسیایی و سگهای اسکیمو گرینلند و لابرادور است.

آلاسکن مالاموت به طور معمول خیلی واق واق” نمی کند، اما آنها از صدا استفاده می کنند و از این طریق ارتباط برقرار می کنند. همچنین انسان ها اغلب می توانند آنها را به آواز خواندن ترغیب کنند. مالاموت هایی که تنها و بی حوصله هستند اغلب زوزه می کشند.

آلاسکن مالاموت Alaskan Malamute5